Wycieczki geoturystyczne z przewodnikiem

Geoturystyka

Niezapomniane widoki na doliny rzeczne

Wycieczki geoturystyczne

Wycieczki geoturystyczne, to forma turystyki związana z przyrodą nieożywioną bazująca głównie na obiektach geologicznych. Podczas wyjść organizowanych przez nas i naszego Partnera Dzikie Sudety będą mogli Państwo zapoznać się z charakterystycznymi dla Sudetów i Pogórza Sudeckiego elementami ukształtowania powierzchni. Zobaczą Państwo zbudowane z rozmaitych skał górotwory, gołoborza i formy skalne, stare kamieniołomy, w których można wyszukać ciekawe minerały. Ponadto odwiedzą Państwo wąwozy, przełomowe doliny rzeczne, miejsca dawnych zalewów morskich z odciskami m.in. małży i obszary, na których do dziś widać ślady działania lodowca. Zapoznają się także Państwo z procesami dawnego wulkanizmu oglądając dawne kominy i podmorskie szczeliny wulkaniczne, przez, które na powierzchnie ziemi wydobywała się płynna lawa.

Geoturystyka, to również wycieczki do świata podziemi wybranych jaskiń i sztolni, gdzie pod powierzchnią ziemi można przyjrzeć się m.in. zjawiskom krasowienia skał, formom naciekowym i wtórnej mineralizacji powstającej w dawnych chodnikach sztolniowych.

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat wycieczek geoturystycznych zapraszamy do działu - KONTAKT

Galeria zdjęć

Galeria filmów


Niezapomniane chwile, nieziemskie wrażenia. Czas spędzony na geoturystyce w tym miejscu to raj na ziemi. Wycieczki polecam każdemu.

Kasia K.

Our Partners and Friends


Do you love to travel?

So, you have a passion for photography, experiencing new cultures and would like to share it with the world? Join us and become a writer for Fjord.

Moc atrakcji w okolicy dla osób w różnym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy
- ...w Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.