Wycieczki do sztolni z przewodnikiem

Sztolnie

Odkrywanie fantastycznych podziemnych tras turystycznych

Wycieczki do świata sztolni

Obszar Sudetów i Pogórza Sudeckiego należy do terenów, gdzie przez całe stulecia trwała intensywna podziemna eksploatacja związana z górnictwem rud metali: srebra, złota, miedzi, żelaza, kobaltu, arsenu, ołowiu. W XX wieku na obszarze Dolnego Śląska wydobywano także rudę uranową w ramach działalności tajnych Zakładów Przemysłowych o kryptonimie R-1. Podczas wyjść do świata sztolni Dzikie Sudety zaprezentują Państwu najciekawsze obiekty sztolniowe o ciekawych przekrojach podziemnych chodników, komorach wydobywczych ze skalnymi kolumnami, gdzie czuć jeszcze historie i gdzie na własne oczy można wciąż ujrzeć artefakty kopalniane w postaci dawnych narzędzi górniczych i elementów zabezpieczenia kopalni.

Wycieczki do świata sztolni organizowane przez nas i naszego Partnera Dzikie Sudety odbywają się z podziałem dla osób bardziej i mniej zaawansowanych, w tym także i dla dzieci. - Tu każdy przekraczając granicę świata podziemi poczuje się jak sudecki eksplorator .

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat wycieczek do sztolni zapraszamy do działu - KONTAKT

Galeria zdjęć

Galeria filmów


Przed wejściem do sztolni musieliśmy z żoną zaopatrzyć się w nakrycie głowy - kask ochronny. Po podziemiach oprowadzał nas przewodnik i widać, że znał zagadnienia bardzo dobrze. Świetnie przekazał wiedzę i zainteresował historią wszystkich podróżujących z nami - turystów.

Karol z Częstochowy

Our Partners and Friends


Do you love to travel?

So, you have a passion for photography, experiencing new cultures and would like to share it with the world? Join us and become a writer for Fjord.

Moc atrakcji w okolicy dla osób w różnym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy
- ...w Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.