Wycieczki na minerały i złoto z przewodnikiem

Minerały i złoto

Poznawanie świata minerałów i kamieni szlachetnych

Nauka rozpoznawania minerałów

Wycieczki na złoto i minerały organizowane przez Dzikie Sudety, obejmują wyjścia do znanych i mniej znanych lokalizacji (lokalitek) na terenie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego. Podczas tych ekspedycji będą mogli Państwo zaznajomić się z podstawowym podziałem skał, jak i też poznać świat minerałów, nauczyć się rozpoznawać kamienie szlachetne i ozdobne na podstawie cech ogólnych i tych bardziej szczegółowych. Do swojej kolekcji będą mogli Państwo pozyskać minerały grupy kwarcu: kryształy górskie, ametyst, chalcedon, sudeckie agaty, kamień słoneczny, kalcyt, opale, geotchyt, hematyt, turmaliny, granaty, zeolity, azuryt, malachit, chryzokole, piryt, chalkopiryt, arsenopiryt i bomby oliwinowe , jak i też minerały ziem rzadkich allanit i gadolinit.

W miesiącach letnich można także skorzystać z nauki płukania złota w wybranych urokliwych rzekach i potokach. Nauka obejmuje wyszukanie miejsca poszukiwania, ustawienie płuczni do złota, prace w pozyskiwaniu szlichu oraz płukanie frakcji ciężkiej za pomocą miski w celu odseparowania złota i kamieni szlachetnych.

W celu uzyskania większej ilości informacji na temat wycieczek na minerały i złoto zapraszamy do działu - KONTAKT

Galeria zdjęć

Galeria filmów


Przekonaliśmy się jak niezwykłe bogactwo ziemi kryje Pogórze Sudeckie. Tutaj można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat kamieni szlachetnych, ale takze zostać samemu odkrywcą i poszukać złota..:) Fajna przygoda!

Artur z żoną - Konin

Our Partners and Friends


Do you love to travel?

So, you have a passion for photography, experiencing new cultures and would like to share it with the world? Join us and become a writer for Fjord.

Moc atrakcji w okolicy dla osób w różnym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy
- ...w Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.