Trasy rowerowe

Przejażdzki rowerem pozwolą lepiej poznać piękno okolicy

Agroturystyka EDEN zaprasza

Trasy rowerowe

Turystyka rowerowa ma równie dużo zwolenników co turystyka piesza. Najkrócej można by rzec, że jest to "trzy w jednym": wysiłek fizyczny, obcowanie z naturą oraz poznawanie ciekawych turystycznie miejsc. Takie połączenie sprawia, że każdego roku coraz więcej osób wsiada na rower by przemierzać szlaki rowerowe i odkrywać nieznane dotąd piękno bliższych i dalszych okolic. Większość udostępnionych tras to jednocześnie szlaki turystyczne lub drogi publiczne.

W Krainie Wygasłych Wulkanów jest wiele tras rowerowych. Pogórze Kaczawskie to obszary, do których nie dotarł wielki przemysł i zabudowa miejska. Tutejszy krajobraz urozmaicony jest mnogością różnorodnych form geologiczno-tektonicznych. Podłoże tego obszaru, zbudowane w większości z bardzo starych skał i gleb, pokryte jest niezwykle bogatymi zbiorowiskami roślinnymi. Mały ruch, spokój, ustronność i możliwość bliskich kontaktów z żywą przyrodą to wartości, gdzie indziej już bardzo rzadko spotykane.

Najbliżej naszej Agroturystyki znajdują się wyznaczone wokół Świerzawy dwie pętle szlaków rowerowych:

  • Pętla Południowo-Zachodnia "Agatowa" - przebiegająca przez tereny położone na północ i zachód od Świerzawy, licząca 37 km, oznaczona kolorem czerwonym, oraz
  • Pętla Południowo-Wschodnia "Walońska" - przebiegająca przez tereny położone na wschód i południe od Świerzawy - o długości 46,6 km, oznaczona kolorem niebieskim.

Wiodą one przez najciekawsze miejscowości regionu, m.in. Nowy Kościół, Sokołowiec, Lubiechową, Dobków, Wojcieszów Dolny. Więcej informacji można znaleźć w serwisie Miasta i Gminy Świerzawa LINK TUTAJ.Bardzo dziekujemy za miło spędzone kilka dni w tak pięknym miejscu i milej atmosferze. Nie było niczego co by mi sie nie podobalo. Zostalo jeszcze kilka zamków do zwiedzenia, wiec proszę sie nas spodziewać. Pozdrawiamy serdecznie i oby tak dalej.
Ewa i Romek z Kędzierzyna

Our Partners and Friends


Do you love to travel?

So, you have a passion for photography, experiencing new cultures and would like to share it with the world? Join us and become a writer for Fjord.

Moc atrakcji w okolicy dla osób w różnym wieku

W poszukiwaniu wygasłych wulkanów zapraszamy do fascynującej krainy
- ...w Góry i Pogórze Kaczawskie

Agroturystykla Eden

Copyright © 2019   www.eden.agro.pl  Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.